?

1

W odniesieniu do każdej sytuacji, osoby, rzeczy i opinii istnieje nieskończona liczba punktów widzenia.

Prawdziwym wyzwaniem jest umiejętność zobaczenia punktów widzenia innych niż te, które znamy, oraz wglądu w sytuację z różnych perspektyw.

Zmiana zazwyczaj zaczyna się w momencie naszej gotowości do przyjęcia odmiennej perspektywy. Ta umiejętność jest istotną częścią rozwoju osobistego, zawodowego, a także organizacyjnego.

2

Points Of You

Jednym z fundamentów Points of You® jest integracja systemu limbicznego mózgu odpowiadającego za intuicję i emocje, z systemem kory przedczołowej przedniej odpowiedzialnym za analizę i logiczne procesy myślowe. Ta strategiczna kombinacja jest osiągana poprzez oglądanie zdjęcia pobudzającego naszą kreatywną stronę wraz ze słowem opisującym temat z codziennego życia, które z kolei aktywuje część analityczną.

Metoda Points of You® wykorzystuje moment tej jednoczesnej stymulacji, wykorzystując napięcie między emocjami a logiką, chwilowo blokując czujne mechanizmy obronne naszej świadomości. To „celowe zamieszanie” pozwala, dzięki właściwemu poprowadzeniu pracy, uwolnić nas od sztywnej listy powinności przekonań umożliwiając innym punktom widzenia łatwiejsze dotarcie do naszej świadomości

3

Points Of You

Na zakończenie procesu, gdy odsłoniliśmy opcje, których normalnie byśmy nie dostrzegli, otwieramy się na działania, które możemy podjąć i odblokowując potencjał możliwości i motywacji.

Każde zdjęcie Points of You™ jest uważnie wybrane w oparciu o wyjątkowy zamysł przedstawienia tematu za pomocą elementu wizualnego nieodnoszącego się w oczywisty sposób do towarzyszącego mu słowa, po to, aby maksymalnie stymulować cały system myślenia i emocji.

Czym jest test kompetencji DISC D3
(DISC/TEAMS/VALUES/BAI)?

Metoda jest zbudowana w sposób przypominający sinusoidę, gdzie na początku otwieramy się i odsłaniamy na tak wiele punktów widzenia, jakie są możliwe w odniesieniu do zagadnienia, nad których chcemy pracować. To może dotyczyć absolutnie każdego aspektu naszego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego, w związku z którym chcemy podjąć decyzje.

Po udanym poszerzeniu perspektywy, zbadaniu bieżącej rzeczywistości proces wiedzie w kierunku wyboru z pojawiających się opcji najwłaściwszego dla nas celu i zaplanowania działań, jakie należy podjąć, aby go osiągnąć.

Na tym etapie wplatamy naszą wiedzę i doświadczenie w temacie neuroplastyczności mózgu zdobytą w Neuroleadership Institute przeprowadzając przez proces wyznaczania celu, planowania strategii i akcji w sposób niezagrażający, acz stawiający odpowiednie wyzwanie by osiągnąć wymierne oczekiwane rezultaty w zaplanowanym

Uczestnicy warsztatów kreują nowe pomysły, poprzez refleksję odnajdują głęboką satysfakcję w danej dziedzinie oraz zaczynają ze sobą efektywniej rozmawiać. A to tylko niektóre z wielu korzyści.

Wykorzystanie narzędzi Points of You® pozwala stworzyć warsztaty skrojone i dostosowane także do środowiska biznesowego, o dowolnej treści, skutecznie przełamujące schematy. Inspirujemy, angażujemy, scalamy zespoły, organizacje i całe firmy. Nasze sesje przynoszą rezultaty dzięki wykorzystaniu sprawdzonych narzędzi na różne interaktywne sposoby jednocześnie skłaniając do poszukiwania rozwiązań.

Jeśli zależy Ci na głębszym wglądzie bądź celem warsztatów jest na przykład pobudzenie innowacyjności, ta metoda jest wyjątkowo skuteczna dla zaawansowanych procesów poznawczych. Narzędzia odkrywają to, co w nas gra, docierają do miejsc dla nas samych niedostępnych i poszerzają perspektywę o nowe doświadczenia i refleksje. Pobudzają chęć eksploracji, która wyostrza nasze zmysły i otwiera nowe możliwości.

Nasze życie, nasza sytuacja jest odzwierciedleniem naszych myśli, przekonań, oczekiwań. Jeżeli jesteś w trakcie zmiany, poszukiwania nowych sposobów autentycznego wyrażania siebie, nowatorskich sposobów komunikacji ze sobą i z innymi czy to w pracy, czy w życiu osobistym, chcesz zabrać swoją firmę lub zespół na kolejny poziom współpracy albo po prostu pragniesz uzyskać nową jakość życia, bycia, i relacji, to nasze procesy są dla Ciebie.

Pracując z innowacyjnymi narzędziami wzmacniamy neuroplastyczność naszego mózgu, dajemy sobie i innym, najlepszą możliwą szansę – szansę do wzrostu.

Pracujemy z wszystkimi wielokrotnie nagradzanymi narzędziami stworzonymi przez Points of You® dostosowując dobór w zależności od potrzeb klienta i wykorzystując doświadczenie w uzyskiwanych rezultatach:

The Coaching Game

Skuteczne i kreatywne narzędzie do szkoleń, treningów i rozwoju osobistego. Gra pozwala uwolnić się od ustalonych wzorów myślenia, przyjętych rozwiązań. Otwiera na nowe możliwości zmiany, rozwoju i wzrostu​.

Faces​

Potężne narzędzie, które odsłania historię o ludziach i ich perspektywach, o tym, jak patrzymy na innych oraz jak inni nas widzą.

Punctum

za pomocą wzajemnego oddziaływania zdjęć, słów, pytań – odkrywamy zachodzące między nimi a nami relacje, czy to w odniesieniu do samych graczy, czy zespołu, czy też klientów w związku z konkretną kwestią osobistą lub zawodową.

Skontaktuj się z Nami i sprawdź jak POINTS OF YOU
może pomóc w Twojej firmie

Przewiń do góry

Zapisz się do Newsletter'a

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.